Słowo na drogę!

Opaska spada i wiara staje się przekonaniem. Tylko w przekonaniu jest wyzwoleniei zbawienie!

Przemawiam wyłącznie do tych, którzy poważnie poszukują. Muszą być w stanie i muszą chcieć to, co rzeczowe badać rzeczowo! Niech religijni fanatycy i niezdecydowani marzyciele odejdą od razu, Prawdzie bowiem szkodzą. A ludzie złejwoli i nierzeczowi odnajdą w tych słowach wyrok na siebie.

Przesłanie poruszy tylko tych, którzy jeszcze noszą w sobie płomyk Prawdy i tęsknotę bycia naprawdę człowiekiem. Dla nich wszystkich będzie ono też pochodniąi oparciem. Bez kluczenia wyprowadzi ich z wszelkiego chaosu teraźniejszych zagmatwanych czasów.

Słowo, które następuje, nie przynosi nowej religii, lecz dla wszystkich poważnych słuchaczy lub czytelników ma być pochodnią, by znaleźli prawdziwą drogę,która ich poprowadzi ku upragnionym wyżynom.

Tylko ten, kto sam się porusza, może cokolwiek duchowo osiągnąć. Człowieklekkomyślny, który używa w tym celu obcej pomocy w formie gotowych poglądów,idzie swą drogą jak o kulach nie używając własnych zdrowych nóg.

Gdy jednak do wzlotu użyje śmiało, niczym oręża, wszystkich drzemiącychw nim zdolności, czekających na jego zawołania, to spożytkuje dany mu talentzgodnie z wolą Stworzyciela, i z łatwością pokona wszelkie przeszkody, które zechcąstanąć mu na drodze po to, by z niej zboczył.

Dlatego obudźcie się! Tylko w przekonaniu tkwi prawdziwa wiara, a przekonanie powstaje jedynie poprzez bezkompromisowe rozważanie i sprawdzanie!

Bądźcie żywymi w cudownym stworzeniu waszego Boga!

Abd-ru-shin